Bosch Kombi

Bosch Kombi

Bosch Kombi servisi kombi arıza, kombi bakımı, petek temizleme ve yedek parça gibi kombi ile ilgili her konuda günün her saati uzman kadrosu ile size kaliteli ve uygun hizmet vermektedir.  1895 yılından bu yana sektörün içinde olan bir marka olarak Bosch kombi modellerinde kullandığı teknolojiyi sürekli yenileyerek zamanı yakalamayı başarmış ve gerek kalitesi gerek tasarımları ile kombi kullanıcılarının da güvenini kazanmıştır.

bosch-kombiDoğalgaz kombi, kapalı yaşam alanlarında ısınmayı sağlayan aynı zamanda sıcak su elde etmenize de yarayan ve doğalgaz ile çalışan cihazlardır. Hem ortam hem de sıcak su ihtiyacını karşıladığı için İngilizcede birleşik manasına gelen combined olarak isimlendirilmektedir. Kombilerde ısınan suyun tesisattan radyatörlere ve musluğa dağılmasını sağlayan üç yollu vana vb. parçalar bulunmaktadır. Yaz aylarında kombiyi yaz ayarında kullanarak sadece musluklardan sıcak su akmasını sağlamış olursunuz. Bunun dışında kombinin işlevlerini yerine getirmesini sağlayan bir nevi beyin olarak adlandırabileceğimiz anakart diğer bir ismi ile elektronik kart bulunmaktadır. Bunun dışında kombilerde fan, brülör, genleşme tankı, eşanjör ve kontrol elemanları olarak baca sensörü, ntc ve akış şalteri gibi parçalardan oluşmaktadır. Tüm elektronik cihazlar gibi kombilerde çeşitli nedenlerle arızalanabilmektedir. Düzenli olarak kombi bakımı yapılması kombinin arızalanmasını önleyeceği gibi çalışma performansını arttırarak, kullanım ömrünü de uzatır. Diğer kombiler gibi bosh kombiler de arıza durumunda tamir edilebilen ya da değiştirilmesi gereken parçalar mevcuttur. Kombi teknik servisi olarak arıza ve bakım hizmetlerimiz bir yıl özel servis garantisi kapsamaktadır.

Bosch Kombi Arıza Kodları

Kombi arızalarının nereden kaynaklandığına dair ip ucu veren çeşitli arıza kodları vardır. Bu kodlar marka ve modellere göre değişiklik göstermektedir. En sık karılaşılan Bosch kombi arıza kodları ve olası nedenleri aşağıdaki gibidir.

EA Arıza Kodu

Kombide alev oluşmadığını gösteren hata kodudur. Alev oluşmamasının nedeni gaz gelişinde yaşanan sorundan kaynaklanır. Teknik servis çağırılması gereklidir.

A7 Arıza Kodu

Bu hatayı alıyorsanız kombinin NTC sensöründe bir sorun var demektir. Bağlantı kablolarının kontrol edilmesi gereklidir.

C6 Arıza Kodu

Kombi fan motorunda sorun olduğunda ortaya çıkan arıza kodudur. Fan moturunun değiştirilmesi gerekebilir.

D3 Arıza Kodu

Bu hata soket yerine oturmadığında, eksik köprü olduğunda ya da sıcaklık limütörü devreye girdiğinde alınan koddur.

Bir önceki yazımız olan Ariston Kombi başlıklı makalemizde Ariston Kombi, Ariston Kombi Arıza Kodları ve Hermatik Kombi hakkında bilgiler verilmektedir.