Demirdöküm Kombi

Demirdöküm Kombi

Demirdöküm Kombi

En son ve güvenli teknoloji ile donatılmış olan, ekstra ısınma yakut tasarrufu sağlayan ve sessiz çalışma özelliğine sahip kombilerdir.  Yoğuşmalı ve hermatik modelleri ile son derece ekonomik  olan demirdöküm kombi çeşitleri arasıda bacalı kombilerin de üretimleri halen devam etmektedir.
Kombi teknik servisi olarak İstanbul Avrupa ve Anadolu yakasında kullanılan demirdöküm kombi modelleri bakım ve arızaları için hizmet vermekteyiz. Kombi servisi ekibimiz randevu ile çalışmakta olup günün her saati profesyonel olarak hizmet sunar. Bize 444 1 909 numarasından ulaşabilirsiniz.

demirdokum-kombiDemirdöküm kombi modelleri yıllık kombi bakımı yapıldığında uzun süre arıza çıkarmadan kullanılabilir. Kombi bakımı yapılması sizi tahmin edilmeyen masraflardan ve zor durumda kalmaktan kurtarır. Özellikle yazın çalışmayan kombilerin bakım yapılmaması halinde kış aylarında arıza çıkarması beklenen bir durumdur. Toz ve kir biriken kombi parçaları yahut paslanan yedek parçalar gerek kombinizin gerekse kalorifer tesisatınızın çalışma sırasında sıkıntı çıkarmasına yada tamamen çalışmamasına sebep olabilir. En sık rastlanan Demirdöküm kombi arıza kodları ve muhtemel sebeperi aşağıdakilerdir.

F0 Arıza Kodu

Bir kombinin sağlıklı çalışması için su basıncının 1,5 ile 2 bar arasında olması gereklidir. Su basıncı  1 barın altına düşen demirdöküm kombi modellerinde F0 arıza kodu görülmektedir.

F1 Arıza Kodu

F1 kodu kombi termostadının arızalandığını gösteren bir hata kodudur.  Isı termostadı arızalandığında kombi suyun istenilen sıcaklıklıkta olup olmadığını algılayamadığından ısınma sorunları yaşarsınız. Termostadın değiştirilmesi arızanın giderilmesi için gerekli olan işlemdir.

F2 Arıza Kodu

Sıcak su akması için gerekli ölçümü ağlayan NFC sensörünün arıza yaptığı durumlarda kombi F2 arıza kodu verir. Bu durumda da musluklardan sıcak su alamazsınız. Tamir için kombi teknik servisi çağırmanız gereklidir.

F4 Arıza Kodu

Kombinin alev alma sorununu işaret eden F4 arıza kodu alındığında kontrol edilmesi gereken başlıca 3 parça vardır.  Elektrotlar, iyonizasyon yahut gaz grubu parçalarında yaşanan sorunlardan dolayı kombi alev almıyor olabilir.

CC Arıza Kodu

Bacalı kombilerde bacanın çekiş gücünü ölçümlemek adına baca haznesine bağlı olan baca sensörünün çalışmaması durumunda CC arızası görülür. Hermatik kombilerde bu parçanın yerini alan parçaya prosestat adı verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Vaillant Kombi başlıklı makalemizde kombi bakımı, kombi teknik servisi ve Vaillant Kombi hakkında bilgiler verilmektedir.