ECA Kombi

ECA Kombi Elginkan Topluluğunun bir kuruluşu olan ECA markasının ürün gruplarından biridir. Kuruluşun amaç ve ilkeleri arasında müşteri ve çalışan memnuniyeti, doğruluk ve güvenilirlik ve süreklilik gibi önemli maddeler bulunmaktadır. Bu ilkeler doğrultusunda ECA marka kombilerde yıllardır güvenle kullanılan kombiler olmuştur. ECA kombi çeşitleri yoğuşmalı kombi ve konvansiyonel kombi olarak iki gruba ayrılmıştır. Yoğuşmalı kombi ile konvansiyonel kombi arasındaki belli başlı fark enerji harcamasıdır. Yoğuşmalı kombi gaz yanımı ile elde edilen su buharından yine enerji elde ederek tasarruflu çalışma artısı kazandırır. Ancak 50⁰ üzerinde çalıştırılması halinde ECA yoğuşmalı kombilerin elde ettiği tasarrufta kayıplar olacaktır. Yoğuşmalı kombilerin buhardan elde ettiği enerjiden sonra kaan suyu boşaltması için bir atık borusunun olması gerekir. Çıkan su asidik olduğundan 40 cm yükseklikte bir nötralizasyon sifonu takılması zorunludur. Eğer bu sifon takılmazsa servis kombinizi çalıştırarak garanti süresini başlatmayacaktır.

ECA-yogusmali-kombi          ECA-konvansiyonelKombi

ECA kombi arıza durumunda kombi teknik servisi çağırmadan önce kombi arıza kodlarını inceleyerek mevcut sorunun kaynağı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

ECA Kombi Arıza Kodları

T1 Arıza Kodu;

Kombinin fazla ısınması sonucu kendini devre dışı bırakmasının göstergesidir. Bir süre sonra kombi yeniden devreye girer. Ancak kombi devreye girmiyor ya da çok sık bu hatayı veriyor ise teknik servis çağırmalısınız.

T2 Arıza Kodu;

Bu arıza bacalı kombilerde görünen bir arızadır. Baca gazında aşırı ısınma oluştuğunu ifade eder.

T3 Arıza Kodu;

T3 arızası alındığında radyatörlere sıcak su gitmez. Bunun nedeni bu işlemi gören ntc sensörünün arızalanmasıdır. Parçanın tamiri ya da değişimi için kombi teknik servisi numarasından randevu alabilirsiniz.

T5 Arıza Kodu;

Bu arıza kodu kombinin musluklardan sıcak su verme işlevini yerine getirmediğinin göstergesidir. Arızanın sebebi T3 de olduğu gibi yine ntc sensörü ile ilişkilendirilmektedir.

E5 Arıza Kodu;

E5 kodu difransiyel arızalar konusunda uyarır. Hava basıncı ile ilgili olan bu arızanın sebebi prosesta da kısa devreden kaynaklı olabilir.

P1 Arıza Kodu;

Kombideki su basıncında düşüş meydana geldiğinde kombide P1 arıza uyarısı izlenmektedir. Su alma vanası açılarak basınç miktarı ortalama 1,5 bara çıkarıldığında arıza giderilmiş olacaktır.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir