Ferroli Kombi

Ferroli Kombi

Ferroli Kombi son yıllarda yenilikçi tasarımları ve son teknoloji üretimleri ile kombi kullanıcılarının tercih ettiği bir marka olmayı başarmıştır. 2008 yılından bu yana Düzce de üretimlerine devam eden Ferroli kombi markasının klasik ve yoğuşmalı kombi modelleri bulunmaktadır. Kombi üretiminin yanı sıra farklı çeşitlerde oda termostadı da üretmektedir. Oda termostatları odanın sıcaklığını ölçerek kombinin çalışmasını odayı istenilen sıcaklıkta tutacak şekilde düzenleyen bir aparattır. Kombinin sürekli aynı ısıda çalışmasındansa oda sıcaklığına göre belirli derecelerde ve belirli süre çalışması daha sağlıklı ve tasarruflu bir çalışma yöntemidir. Oda termostadı kullanılmayan ortamlarda ise atık gazı su buharına dönüştürerek bu buhardan enerji elde eden kombi türü olan yoğuşmalı kombiler de klasik kombilere göre daha tasarrufludur. Ancak yoğuşmalı kombilerin verimli çalışması için düşük ısıda çalıştırılması gereklidir. Bu nedenle normalden daha yüksek ısıe elde etmek isteyenler klasik yani bacalı Ferroli kombi modellerini de tercih edebilirler.

ferroli-kombiKombilerin uzun süre kullanıma bağlı olarak yıpranması ve arıza doğurması diğer elektronik cihazlarda olduğu gibi son derece normal karşılanmalıdır. Kombi bakımı yapılması kombi arızalarını en az indirmekle birlikte tamamen engellemeyebilir. Kombi teknik servisi olarak periyodik bakım hizmeti dışında kombi arıza hallerinde de deneyimli ekiplerimiz ile sizlere hizmet vermekteyiz. Ferroli kombilerin arızalanması durumunda kombi ekranında arızanın ne olduğunu ifade eden arıza kodları yer alır. Bu arıza kodları ve kombi modelinizi belirterek 444 1 909 numaralı hattımızdan Ferroli kombi servisi çağırabilirsiniz.

Ferroli Kombi Arıza Kodları

A15 Arıza Kodu

Prosestat arızası nedeni ile üst üste 5 defa hata alan kombide hava sinyali korumasının devreye girer. Bu durumda kombi A15 arızası verir.

F34 Arıza Kodu

Besleme geriliminin 170V den az olması halinde bu hata ile karşılaşılır. Bu durumda elektrik sisteminin kontrol edilmesi gereklidir.

F37 Arıza Kodu

F37 hatası alıyorsanız sistemdeki su basıncı istenilen seviyede değildir. Basınç gerçekten düşük ise su dolumu yapılmalıdır ancak sensörün arızalı olması basıncın yanlış ölçülmesine de sebep oluyor olabilir.

F42 Arıza Kodu

Sistemin ısıtma sensöründe yaşanan arıza F42 hatasına neden olmaktadır. Sensörün değiştirilmesi gereklidir.

Yukarıdaki kodlar bilgilendirme amaçlıdır. Arıza durumunda kombiye müdahalede bulunmayınız ve kombi teknik servisi çağırınız.

Bir önceki yazımız olan Bosch Kombi başlıklı makalemizde Bosch Kombi, Doğalgaz kombi ve kombi arıza hakkında bilgiler verilmektedir.