Kombi Arızaları Nasıl Azaltılır?

Kombi Arızaları Nasıl Azaltılır?

Kombiler insan hayatının kalitesini arttırmakla birlikte kombi arızaları da bu kalitenin vazgeçilmezleri arasındadır. Bütün elektronik eşyalarda olduğu gibi kombilerde de zaman zaman çeşitli arızalar meydana gelir. Bu arızaların ise uzman bir kombi servisi tarafında giderilmesi icap eder. İşinde uzman, kombiyi tanıyan bir servis hem kesin çözümler üretecek hem de kombinizin hizmetlerinden mahrum kalmamanızı sağlayacaktır. Çünkü kombiler hem sıcak su ihtiyacı için hem de ısınma ihtiyacı için kullanılır. Hiç kimse soğuk bir kış günü kombisinin çalışmamasından dolayı üşümek veya 24 saat faydalanabildiği sıcak su imkanından mahrum kalmak istemez. Bu yüzden hizmet alınan kombi servisinin isabetli yapılması şarttır. Profesyonel bir kombi servisi, kombinizin arızasında kesim çözümler sunacağı gibi kombinizin arızalanma sıklığını da arttıracaktır. Bu sayede hem daha üstün verim hem de daha az masraf yapma imkanına kavuşursunuz.

Kombi Arızaları Nelerden Kaynaklanır?

Kombi arızaları çeşitli sebeplerden ve çeşitli türlerde olabilmekle birlikte en çok görülen arızalar; kombinin aşırı ısınması, kombini kısa devre yapması, kombi akranının arızalar vermesi, kombinin hava tahliye arızası, sıcak su aksamlarında arızalar meydana gelmesi, tekrarlayan düşük su basıncı uyarısı, kombinin hava sirkülasyonunda meydana gelen arızalar, kombi egzozunun duman tahliyesinde meydana gelen arızalar ve yetersiz dolaşım kaynaklı ısıtmama arızaları olarak sıralanabilir. En çok rastlana arıza ise hava basıncının düşmesidir. Kombilerde meydana gelen arızaların bir kısmı bireysel olarak çözülebilmekle birlikte büyük çoğunluğu uzman servis desteği gerektirir. Çünkü kombi, gaz, su, hava, elektrik gibi bileşenler yardımıyla çalıştığı için mekanizması oldukça karmaşıktır. Ortaya çıkan arızada da dilinden anlayan birisi tarafından tamiri gereklidir.

Kombi Arızalarında Servis Faktörü

Düzenli bakım sayesinde kombi arızaları azalacak ve kullanım ömrü artacaktır. Bu yüzden düzenli olarak servis bakımlarının yapılması gereklidir.

Bir önceki yazımız olan İstanbul’un Her Yerinde Airfel Kombi Servis başlıklı makalemizde Airfel kombi servis hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar