Kombi Servisi

Kombi servisi olarak prensibimiz sizlere hızlı ve güvenilir hizmeti en uygun koşullarla sunabilmektir. Kombiniz, radyatörler ve kalorifer tesisatınız ile ilgili her türlü konuda sizlere hızlı ve güvenilir bir şekilde destek veriyoruz.  Sıcak su gelmiyor, petekler ısınmıyor, kombi ateşleme yapmıyor, yaz ayarında petekler ısınıyor, kombi su akıtıyor gibi pek çok kombi arıza durumunda 444 1 909 numaralı kombi servisi hattımızı arayarak bizden yardım alabilirsiniz.

 

Kombi arızaları

Arızalar teknik sorunlardan kaynaklı olabildiği gibi, kombi tamiri yahut kombi bakımı sırasında tamir edilmesi veya değiştirilmesi gereken parçalar da çıkabilmektedir. Bu parçalara işlem yapılması ya da yeni yedek parça takılması durumunda bu parçalara 1 yıl servis garantisi verilmektedir.  Tamiri olan ve tamiri olmayıp değiştirilmesi gereken parçaları iki gruba ayıracak olursak şöyle sıralayabiliriz.

 

Tamir ve değişimi yapılabilen parçalardan bazıları;

Ana eşanjör:

Isı transferini sağlayarak ihtiyaç duyulan sıcak suyu karşılayan kombi parçasıdır. Ortalama fiyatı 280 TL dir.

Elektronik kart:

Kombi sistemini çalıştırma ve yönetmeden sorumlu olan kombi parçasıdır. Diğer bir açıklama ile kombinin beyni görevini görmektedir.

sirkulasyonpompasi3 Yollu vana:

Adından da anlaşılacağı gibi 3 adet yolu olan ve su akışının gidişatını düzeneyen vanadır. Kombide bulunan suyun peteklere yahut musluklara dağılımını sağlar. Parçanın ortalama fiyatı 80-150 TL arasında değişmektedir.

Sirkülasyon Pompası:

Diğer bir ismi ile devir daim pompası olarak bilinir. Kombinin devir daim yapmasını sağlayan önemli parçalardan biridir.

 

Tamir ve değişimi yapılamayan parçalardan bazıları;

Plaka eşanjör:

İki akışkanı birbirine karıştırmadan ısı transferi sağlayan kombi parçasıdır. Ortalama fiyatı 100-125 TL arasındadır.

gazvalfiBaca sensörü:

Bacanın çekişini ölçümleyen sensördür. Bacanın tıkalı olması gibi önemli durumlarda bu sensörün çalışması hayati önem taşımaktadır.

Gaz valfi:

Gaz valfinin görevi kombinin ateşlemesi için ihtiyacı olan gazı ayarlayıp, yanma odasına aktarmaktır. Kombinin ateşleme yapmadığı durumlarda bu parçanın mutlaka kontrol edilmesi gereklidir.

emniyetventiliDoldurma musluğu:

Kombinin sağlıklı çalışması için yeterli seviyede su basıncına ihtiyacı vardır. Kombideki su basıncının eksik olması durumunda doldurma musluğu ile su seviyesi artırılır.

Emniyet ventili:

Kombi basıncının artması durumunda devreye giren bir parçadır. Basıncın 3 barı geçmesi tehlike arz etmektedir.